Rollcutter Typ-1

Prosty stół do produkcji jednostkowej.

Wszystkie czynności na tym stole wykonywane są ręcznie.

Typ-1

Idealny na start

Rollcutter TYP-1 zalecany jest do małych produkcji jednostkowych. Daje możliwość wykonania całego cyklu technologicznego produkcji rolet – ustawienie wymiaru, cięcie tkaniny, połączenie z rurką górną oraz zamocowanie listwy dolnej. Dzięki darmowemu szkoleniu z produkcji rolet, prostej obsłudze i niskiej cenie Typ-1 jest idealnym rozwiązaniem dla firm rozpoczynających produkcję.

Błyskawiczny wymiar

Najpierw rozwijasz tkaninę na obrotowych rolkach podających, a następnie precyzyjnie ustalasz wymiar dzięki miarkom zagłębionym w blacie stołu lub magnetycznemu kątownikowi z przymiarem. Rollcutter TYP-1 może być wyposażony w Centering, który pozwala ustawić materiał dokładnie pod kątem prostym względem krawędzi cięcia.

Ręczne cięcie

Cięcie materiału w Rollcutterze TYP-1 wykonujemy ręcznie. Najpierw opuszczamy docisk, a następnie uruchamiamy nóż krążkowy osadzony w prowadnicy i przeprowadzamy go przez całą długość materiału.

Sprytny montaż

Mocując rurkę do tkaniny możesz dopasować zderzak w narożniku stołu do systemu montażowego. Możesz również zainstalować zwijarkę tkaniny, która zwija roletę 8 razy szybciej. W drugim narożniku znajduje się miejsce podajnik taśmy sztywnej który zdecydowanie ułatwi i przyspieszy naklejenie taśmy sztywnej do tkaniny na którą wsuwamy w listwę dolną.

Kontrola jakości

Używając Rollcutera TYP-1 jakość produkcji możesz kontrolować na samym początku i końcu procesu. Po rozwinięciu materiału podświetlany panel (opcja) pozwala na sprawdzenie jakości tkaniny i eliminacje późniejszych błędów. Natomiast winda kontrolnego (opcja) pozwala sprawdzić prawidłowości zwijania się roletki po zakończeniu produkcji.

Dodatkowe korzyści

Zawsze proste rolety

Rollcuter posiadają konstrukcję aluminiową, która pozwala na dokładną regulacje kąta prostego (regulacja przekątnej), regulacje docisku oraz poziomowania stołu, dzięki czemu roletki są zawsze równe i proste.

Zawsze bezpieczna praca

Każdy model Rollcutera budowany jest z myślą o bezpieczeństwie użytkownika. Maszyny wyposażane są w czujki wykrywające obiekty pod otwartym dociskiem, awaryjne wyłączniki bezpieczeństwa oraz systemy antykolizyjne dla przymiaru.

Bezpłatne szkolenie

Rollcutter to nie tylko maszyna do produkcji rolet, ale także wiedza na temat całego procesu produkcyjnego. Bezpłatnie przeszkolimy Ciebie i twoich pracowników by optymalnie wykorzystać potencjał produkcji i zminimalizować czas wdrażania zmian.

Natychmiastowe wsparcie

W przypadku wystąpienia czynności serwisowych otrzymasz wsparcie natychmiast po zgłoszeniu się do konsultanta.

Dane techniczne

Napięcie zasilaniaNapięcie sterowaniaMoc zasilaniaCiśnienie w układzie pneumatycznymWaga modelu 300x300 cmKonstrukcja
1~230 V/50 Hz+PE 24 V /DC 200 W  --- 250 kg Nitowano-skręcana aluminiowa EKO
Cykl cięcia Ręczny
Posuw noża  Ręczny
Prowadnica Prowadnica ślizgowa z regulacją luzów
Nóż Elektryczny krążkowy
Docisk tkaniny Grawitacyjno-manualny ze wspomaganiem samozamykacza
Szerokość cięcia do 3500 mm (cena uzależniona od wymiaru)

Długość stołu odbiorczego

do 3500 mm (cena uzależniona od wymiaru)

Wyłączniki bezpieczeństwa

Ręczny
Docisk tkaniny Jednostronny
Skontaktuj się z nami, aby otrzymać pełną specyfikację