Rollcutter Typ-3

Idealny dla średnich i dużych produkcji jednostkowych

Posiada wzmocnioną konstrukcję oraz innowacyjne rozwiązania zwiększają wydajności komfort i pracy.

Typ-3

Inteligentne cięcie

Cały proces cięcia tkanin wykonujesz nie ruszając się z miejsca dopasowując typ noża oraz jego prędkość do rodzaju i jakości tkaniny poprzez intuicyjny dotykowy interfejs.

Funkcja SmartStart sprawia, że nóż nie będzie szarpał nawet delikatnego materiału podczas startu. Co więcej Rollcutter wie kiedy ma przestać ciąć. Dzięki czujnikowi tkaniny, nóż zawróci natychmiast po przecięciu materiału oszczędzając czas i energie.

Zmiana noża w 1 sec.

Rollcutter Typ-3 może zostać wyposażony w dwa lub trzy noże w trybie auto-zmiany. Wystarczy nacisnąć jeden przycisk by dopasować nóż do rodzaju tkaniny dzięki czemu pracujesz szybciej, a Twoja produkcja jest bardziej elastyczna.

Bezpieczna praca

Byś mógł się skupić tylko na pracy, Typ-3 został wyposażony w optyczne bariery docisku, które czuwają nad bezpieczeństwem. Jeżeli tylko jakiś niepożądany obiekt znalazłby się pomiędzy stołem, a pneumatycznym dociskiem Rollcutter natychmiast zatrzyma pracę. Dodatkowo do Twojej dyspozycji jest również ręczny oraz nożny wyłącznik bezpieczeństwa.

Zobacz Typ-3 w akcji

Dodatkowe korzyści

Zawsze proste rolety

Rollcuter posiadają konstrukcję aluminiową, która pozwala na dokładną regulacje kąta prostego (regulacja przekątnej), regulacje docisku oraz poziomowania stołu, dzięki czemu roletki są zawsze równe i proste.

Zawsze bezpieczna praca

Każdy model Rollcutera budowany jest z myślą o bezpieczeństwie użytowania. Maszyny wyposażane są w czujki wykrywające obiekty pod otwartym dociskiem, awaryjne wyłączniki bezpieczeństwa oraz systemy antykolizyjne dla przymiaru.

Bezpłatne szkolenie

Rollcutter to nie tylko maszyna do produkcji rolet, ale także wiedza na temat całego procesu produkcyjnego. Bezpłatnie przeszkolimy Ciebie i twoich pracowników by optymalnie wykorzystać potencjał produkcji i zminimalizować czas wdrażania zmian.

Natychmiastowe wsparcie

W przypadku wystąpienia czynności serwisowych otrzymasz wsparcie natychmiast po zgłoszeniu się do konsultanta.

Błyskawiczny wymiar

Wymiar ustalasz precyzyjnie dzięki miarkom zagłębionym w blacie stołu lub magnetycznemu kątownikowi z przymiarem. Rollcutter TYP-3 może być wyposażony w Auto-Centering, który pozwala ustawić materiał dokładnie pod kątem prostym względem krawędzi cięcia.

Sprytny montaż

Mocując rurkę do tkaniny możesz dopasować zderzak w narożniku stołu do systemu montażowego. Możesz również zainstalować zwijarkę tkaniny, która zwija roletę 8 razy szybciej. W drugim narożniku znajduje się miejsce podajnik taśmy sztywnej który zdecydowanie ułatwi i przyspieszy naklejenie taśmy sztywnej do tkaniny na którą wsuwamy w listwę dolną.

Kontrola jakości

Używając Rollcutera jakość produkcji możesz kontrolować na samym początku i końcu procesu. Po rozwinięciu materiału podświetlany panel pozwala na sprawdzenie jakości tkaniny i eliminacje późniejszych błędów. Natomiast winda kontrolnego (opcja) pozwala sprawdzić prawidłowości zwijania się roletki po zakończeniu produkcji.

Dane techniczne

Napięcie zasilaniaNapięcie sterowaniaMoc zasilaniaCiśnienie w układzie pneumatycznymWaga modelu 300x300 cmKonstrukcja
1~230 V/50 Hz+PE 24 V /DC 1500 W 4 bary 400 kg Nitowano-skręcana aluminiowa PRO
Cykl cięcia Automatyczny po ustawieniu wymiaru
Posuw noża  Automatyczny
Prowadnica 4-rzędowa kulkowa, bez luzów, smarowanie po przejechaniu 1000 km
Nóż Elektryczny krążkowy
Docisk tkaniny Pneumatyczny
Szerokość cięcia do 4000 mm (cena uzależniona od wymiaru)

Długość stołu odbiorczego

do 4000 mm (cena uzależniona od wymiaru)

Wyłączniki bezpieczeństwa

Nożny i ręczny
Optyczne bariery bezpieczeństwa  Docisk nie zadziała, jeżeli bariera zostanie przerwana
Blokada startu Nóż nie wystratuje przy podniesionym docisku tkaniny
Powrót noża Nóż zawraca automatycznie po wykryciu końca tkaniny
Podświetlenie Szerokość 16 cm, wymiary szersze na zamówienie specjalne
Docisk tkaniny Dwustronny
Siłowniki Pneumatyczne z prawej i lewej strony (służą do podnoszenia docisku)
Panel sterujący Panel dotykowy 7” (DR-HMI) lub przyciski sterujące (DR-AE)
Skontaktuj się z nami, aby otrzymać pełną specyfikację